Zde naleznete odkazy na stránky, jejichž autory jsou většinou studenti nebo učitelé PORG. Některé odkazy souvisí se školou více, jiné méně.

Za obsah těchto stránek nenese PORG - gymnázium a základní škola, o. p. s., žádnou zodpovědnost a nejsou součástí oficiálních stránek www.porg.cz.

ŠK PORG

Šachový klub trénuje pravidelně v úterý na gymnáziu Nový PORG. Aktuality z oddílu.

šachy

Děkujeme za podporu partnerovi oddílu:

Praha

RunPORG

(dějepisář Michal Arnot - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Běžecký klub pro všechny zájemce o vytrvalostní běh. Určeno i pro začátečníky. Více o aktivitách RunPORGu na jeho webových stránkách: http://runporg.blogspot.cz/.

runporg n

 

PORG Basket

I v tomto školní roce pokračuje činnost basketbalového oddílu. Klub reprezentuje školu v soutěžích organizovaných Českou asociací minibasketbalu a Českou basketbalovou federací.

Také organizujeme školní basketbalovou ligu.

porgbasket

Děkujeme za podporu partnerům klubu:

PrahaPBS

skiPORG

Klub sjezdového lyžování působící při škole.
Vede reprezentant ČR Petr Záhrobský. Stránky klubu

Lyze skiPORG

Děkujeme za podporu partnerovi oddílu:

Praha

Biologie v praxi

Stránky kolegy biologa Ondřeje Bílého.

biovpraxi

Uskutečněné akce

Fotogalerie

Humanitní dýchánky

 Pravidelné diskuzní večery pod záštitou profesora Čady.

Humantiní dýchánky

Science Café

Diskuzní večery s úspěšnými českými vědci pod záštitou profesora Bílého a profesora Venclíka. Záznam proběhlých přednášek naleznete na přednášky Science Café.

Akademie rodičovství

Akademie rodičovství je místo, kde najdete pochopení, podporu a informace vy i vaše děti. Místo, kde se zabýváme vztahy v rodinách. Přinášíme životní styl zdravé rodinné komunikace, vztahů a výchovy. Pomůžeme vám nastartovat změny ve vaší rodině, pokud se k nim sami odhodláte. Kurzy nejsou zázračným návodem na výchovu dětí, ani strohým souborem pomůcek. Povídáme si o tom, co pro nás znamená být rodičem a co je pro vás ve výchově důležité a jak změnit zažité výchovné vzorce a vychovat zodpovědného člověka. Jak vychovat osobnost, která obstojí v životě a bude spokojená.

Akademie-rodičovství---logo

Středověk

Projekt studentů a pedagogů Nového PORGu.

CykloPORG

Cyklistický klub pod vedením profesora Martina Valáška.

Blíže k angličtině, blíže k Evropě

Národní agentura se rozhodla udělit organizaci PORG - gymnázium a základní škola, o.p.s., Lindnerova 3, Praha 8- Libeň, 180 00 grant z finančních prostředků rozpočtu Evropské unie na projekt s názvem „Blíže k angličtině, blíže k Evropě“ v rámci programu Erasmus+, KA 1: Vzdělávací mobilita jednotlivců.Lindnerova 3, Praha 8- Libeň, 180 00 grant z finančních prostředků rozpočtu Evropské unie na projekt s názvem „Blíže k angličtině, blíže k Evropě“ v rámci programu Erasmus+, KA 1: Vzdělávací mobilita jednotlivců.

Erasmus

Objevitelé

Internetové stránky 1. třídy (Věra Rymiecová)

ZUŠ na PORGu

PORG Ostrava ve spolupráci se Základní uměleckou školou Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 představuje nabídku hudebního a výtvarného vzdělávání v odpoledním bloku volnočasových aktivit pro žáky Zš a studenty Gymnázia na http://www.zus-ostravamarhory.net/

hudebni krouzek

Jsme světová škola

SS logo

Škola, ve které se zajímáme o globální problémy světa, o problémy rozvojových zemí a o světové dění vůbec.
Tento projekt běží již 6 let a je organizován ve spolupráci s nadací Člověk v tísni a Multikulturním centrem Praha.
Více na http://www.mkc.cz.

JanaBucht2016

Divadelní klub Nový PORG

I v tomto školním roce zahájil svoji činnost Divadelní klub.

Každý měsíc mohou studenti (a s nimi i jejich rodiče, sourozenci, přátelé) prostřednictvím klubu zhlédnout některou z inscenací pražských divadel. Divadelní klub je otevřen všem – není třeba se do něj nijak přihlašovat ani skládat zálohu – studenti se hlásí o lístky na každé nabízené představení zvlášť systémem „kdo dřív přijde, ten dřív mele". Vstupenky si studenti sami platí, u mnoha představení se daří zajistit studentskou slevu. Informace o aktuálním představení je možno najít na webu a na divadelní nástěnce na hlavní chodbě školy.

Divadelní klub NP vede Jitka Reischigová.

divadlo

Klub mladého diváka Libeň

(češtinář Pavel Tatíček - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Studenti nižšího i vyššího gymnázia vyrážejí několikrát během školního roku do pražských divadel, aby zde zhlédli inspirativní představení.

divadlo n

Po vlastních po vlasti

(zeměpisář Jan Bukovský - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Jednodenní výšlapy na různá zajímavá místa České republiky. Cestovní náklady hradí partner akce - jazyková škola James Cook Languages.

Videoreportáž porg.tv z jedné z akcí zde.

povlastnich n

Číst dál...

Collegium Peripateticum

(učitel dějin umění a filosofie Aleš Roleček)

Několikrát do roka organizované výpravy za pamětihodnostmi a návštěvy výstav.

GAUČ aneb Galerie U Čajovny

Další sezónu letos prožívá sklepní Galerie U Čajovny, v níž se několikrát za rok pořádají výstavy studentských prací jak z výtvarných seminářů, tak z individuální tvorby.

gauc n

Benefiční koncerty

V kostele sv. Šimona a Judy pořádá každoročně Studijní fond Pavla Hlavinky benefiční koncerty předních českých hudebních interpretů.

beneficnikoncert n

Číst dál...

PORG DEBATE CLUB

(septimánka Margareta Chlubnová - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Debatní klub, který se aktivně účastní debatních turnajů v České republice i v zahraničí

Více informací a kontakt naleznete ZDE

DebatePORG n

Přehled letošních turnajů naleznete zde: Debatní_klub_PORG.docx

Divadelní klub Ostrava

(češtinářka Kateřina Polívková a angličtinář Jan Adámek)

Obvykle každý měsíc mohou studenti (i jejich rodiče a sourozenci) zhlédnout některou z inscenací ostravskych divadel. Divadelní klub je otevřen všem – není třeba se do něj nijak přihlašovat – studenti se hlásí o vstupenky na každé nabízené představení zvlášť systémem „kdo dřív přijde, ten dřív mele". Vstupenky si studenti sami platí a dostanou studentskou slevu. Informace o aktuálním představení je možno najít zde na webu a na nástěnce na chodbě u jidelny školy.

Další odkazy

Fotokroužek
stránky školního fotokroužku (Josef Nechvátal)

Čtení pomáhá
čtenářský internetový projekt, na němž se podíleli žáci a studenti PORGu Libeň a  Nového PORGu

PORGMUN
studentský projekt PORGMUN; modelové zasedání OSN (Venclík)

Stránky na podporu výuky (matematika, fyzika)
(Zdeněk Šabatka)

Angličtina (webové stránky)

stránka angličtiny PORGu Libeň (angličtinářská sekce)

Kvarteto
Vědomostně - dovednostní soutěž pro čtyřčlenná družstva základních škol

PORGazeen
časopis studentů (češtinář Martin Valášek)

CykloPORG
cyklistický klub (Martin Valášek)

2. třída (PORG Ostrava)

Sovičky z jedničky (Kateřina Kuchnová)