Mezinárodní zkoušky

Partner

British council partner

Gymnázium Nový PORG je držitelem certifikátu Exam Preparation Centre, každý rok organizujeme ve spolupráci s Britskou radou standardizované cambridgeské zkoušky.

AP stipendia

STIPENDIA NA ADVANCED PLACEMENT ZKOUŠKY PRO EXCELENTNÍ STUDENTY OD NADACE RSJ

Děkujeme paní Jeanne Bočkové z Centra pro talentovanou mládež za zprostředkování prospěchových stipendií od Nadace RSJ pro studenty Nového PORGu a PORGu Ostrava za výborné výsledky v AP zkouškách! Podrobnosti v článku

CTM

Partnerství PORG - CTM

Centrum pro talentovanou mládež (CTM) umožňuje talentovaným a motivovaným středoškolákům studovat online kurzy amerických univerzit a středních škol a získat již v průběhu středoškolského studia mezinárodní certifikát, klíčový pro přijetí na nejlepší světové univerzity. CTM spolupracuje s the College Board (USA), na organizaci mezinárodních zkoušek Advanced Placement (AP) exams v České republice a na Slovensku.  AP Exams jsou mezinárodní zkoušky z odborných předmětů, které testují znalosti, pochopení předmětu a mezioborové souvislosti v angličtině na úrovni komplexního učiva střední školy s přesahem do prvních ročníků vysokých škol. Pro české studenty je to jediná příležitost kromě mezinárodního IB, jak porovnat své znalosti a výsledky ve světové konkurenci.

Čeští studenti, absolventi online programu CTM, patří svými výsledky dlouhodobě mezi ty nejlepší ve světě!

Tužka test

Admissions Testing Service center

Gymnázium PORG získalo status testovacího centra a může provádět testy, které potřebují zájemci o o kvalitní školy ve Velké Británii. Přehled zkoušek.

PSAT/NMSQT

PSAT/NMSQT testy na PORGu

Od roku 2016 získal PORG možnost testovat nejen AP zkoušky, ale i PSAT/NMSQT, PSAT 10 a PSAT 8/9 testy. 

Číst dál...

PORGMUN

AP zkoušky

Studenti na amerických středních školách uzavírají své studium takzvanými AP (Advanced Placemet) zkouškami. Je to obdoba "české maturity". Celý proces zaštiťuje americká organizace College Board. PORG je u této organizace registrován a může AP zkoušky provádět pro vlastní i pro extení studenty.

Číst dál...