PORG Basket

Basketbalový klub "Basket PORG" vznikl na základě potřeby rozšířit nabídku mimoškolních aktivit pro studenty naší školy. K tomuto kroku nás vedly velmi dobré sportovní výsledky let minulých. Posledním impulsem byl úspěch našich studentek na basketbalovém turnaji POPRASKu, v němž po výhře v obvodním kole Prahy 4 postoupily do celopražského finále.

Na Den dětí 1. června 2011 jsme uspořádali nábor do nově se utvářejícího klubu. K našemu překvapení se přihlásila velká řada studentů, což nám umožnilo vytvořit celkem pět týmů. Po velkém zájmu a touze po soutěži jsme se rozhodli zaregistrovat na Pražském basketbalovém svazu a již ve školním roce 2011/2012 zahájit soutěž. Naše očekávání do budoucna byla následující: 

  • vypěstovat ve studentech pozitivní přístup ke sportu
  • umožnit jim prožít si radost z vítězství
  • zvládnout přijmutí porážek a chápat je jako proces vedoucí k vlastnímu sebezdokonalování
  • vytvořit skvělé kolektivy uvnitř každého z týmů

Ve školním roce 2016/17 vstupujeme již do 6. roku existence našeho basketbalového klubu a těší nás, že se naše očekávání naplňují. Naše týmy se staly pevnou součástí soutěží České basketbalové federace a Pražského basketbalového svazu, v rámci kterých naše družstva dosáhla zajímavých úspěchů. Do letošního ročníku jsme vstoupili s třemi chlapeckými týmy a třemi dívčími týmy. Působí u nás rovněž smíšené týmy minibasketbalu a přípravky. Celkem máme více než 120 registrovaných hráčů basketbalu a více než 20 doposud neregistrovaných dětí v přípravkách. Klub je otevřen pro veřejnost, členy našeho klubu jsou nejen žáci a studenti naší školy

Rádi mezi sebou přivítáme nové hráče. Chcete-li se dozvědět více podrobností, kontaktujte, prosím, pí. Claudii Posuchovou Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jste-li už členem našeho klubu, použijte, prosím, pro přístup na zabezpečené stránky oddílu intranetovou adresu https://porg.sharepoint.com/BasketPORG/.

Děkujeme za podporu partnerům klubu: 

logo prahyPBS